Obróbka laserowa

Obróbka laserem: nic się nie nagrzewa

Lasery oznaczają najwyższą precyzję, zarówno w przemyśle, jak i medycynie. Równie precyzyjnie muszą działać urządzenia chłodzące, które zapewniają stałą temperaturę podczas pracy lasera. Obróbka laserem z chłodzeniem SMC zapewnia stabilność, sprawdzoną jakość i globalne wsparcie.

Laser generuje ciepło. Nawet jeśli sama wiązka laserowa jest neutralna temperaturowo, ruch bardzo małych cząstek generuje ciepło w otoczeniu. Zaczyna się to już w samym urządzeniu laserowym, w którym wiązka laserowa jest prowadzona przez różne, precyzyjnie wyregulowane soczewki optyczne.

Rozszerzalność cieplna płyty na której zamontowane soczewki może zmieniać ich orientację. Laser może przestać działać precyzyjnie. Chłodzenie I kontrola temperatury jest ważną częścią każdego procesu używającego lasera.

Lasery w przemyśle i medycynie

Urządzenia laserowe są dziś używane w wielu obszarach. Wiercą, wycinają, spawają, etykietują, grawerują i obrabiają powierzchnie zgodnie z określonymi wymaganiami. W przemyśle lasery są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest obróbka na najwyższym poziomie. W szczególności rozpowszechnione są tutaj lasery włóknowe lub gazowe.

W medycynie wykorzystuje się lasery diodowe. Ultraszybkie lasery pulsacyjne nie generują ciągłej wiązki, lecz wysyłają ultrakrótkie impulsy świetlne w zakresie femtosekundowym. Ponieważ pojedyncze impulsy są tak krótkie, można je dozować znacznie precyzyjniej bez powodowania uszkodzeń. Jest to ważne na przykład w chirurgii okulistycznej lub w mikroobróbce w przemyśle półprzewodników.

Stabilna moc lasera, wrażliwe materiały i dłuższa żywotność urządzenia

„Laser” to krótkie słowo składające się z pierwszych liter „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation”. Chodzi więc o wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania.

Kontrola temperatury lasera dotyczy także stabilności jego mocy. Ponieważ długość fali lasera zależy od temperatury.

Stabilne warunki temperaturowe przedłużają żywotność wrażliwych urządzeń laserowych, diod laserowych lub generatora laserowego. Dokładna kontrola temperatury zwiększa również żywotność, to znaczy zapobiega awariom i zapewnia stabilną dostępność.

Pomyśl tylko o operacji laserowej na oku. Laser powinien oddziaływać tylko na wrażliwą tkankę tam, gdzie ​​rogówka ma zostać usunięta. Ale nawet obróbka wrażliwych elementów wymaga precyzji. Najmniejsze elementy muszą dokładnie pasować, krawędzie lub otaczający materiał nie mogą się zmieniać.

Obróbka laserowa od SMC

Regulatory temperatury SMC są przeznaczone do użytku w wrażliwych środowiskach. Ich elastyczność pozwala na dopasowanie do różnorodnych wymagań. Na przykład łatwa instalacja w standardowych 19-calowych szafach.

Urządzenia SMC są dostosowane do różnych napięć i zakresów częstotliwości i dlatego mogą być używane na całym świecie. Klienci na całym świecie cenią nasze globalne wsparcie.

Kompletne rozwiązania dla każdej aplikacji

Dzięki szerokiej gamie produktów SMC może oferować kompletne rozwiązania do optymalizacji procesów. Oprócz kontroli temperatury obejmują one dystrybucję wody chłodzącej, monitorowanie jej przepływu, zapewnienie funkcji chłodzenia i wczesne wykrywanie zmian w procesie. Gwarantuje to naszym klientom niezawodność i wydajność procesów.

Jakość i precyzja procesu są w SMC oczywistością. Nasze wieloletnie doświadczenie w wymagających środowiskach gwarantuje spełnienie najwyższych standardów.

Komunikacja dla Przemysłu 4.0

Cyfrowe wejścia i wyjścia oraz komunikacja szeregowa umożliwiają podłączenie do najnowocześniejszych środowisk przemysłowych.

Niezależnie od tego, czy chcesz łączyć się z naszymi chillerami za pośrednictwem kontrolera, czy odczytać komunikaty sterujące za pośrednictwem istniejącego systemu – dzięki SMC jesteś przygotowany na Przemysł 4.0.