SMC Zawór z podsysaniem

Moduł z podsysaniem: zawór, który nigdy nie kapie

Dokładne dozowanie bez kapania – połączony zawór I moduł ssący SMC to rozwiązanie dla delikatnych cieczy i perfekcyjnych procesów.

W technologii analizy ciecze są cenne. W branży półprzewodników często niebezpieczne. Nie ma miejsca dla kapiących zaworów. SMC opracowało niezawodne zawory z podsysaniem, którymi można precyzyjnie dozować. Pojedyncze krople nie mają szans na ucieczkę.

Jest podobny do kranu: jeśli ciecz przepływa przez wylot, ostatnia kropla nadal będzie wisiała po jego zakręceniu. Często dochodzi do wielokrotnego kapania.

Ostatnia kropla może wiele zepsuć

Może to mieć poważne konsekwencje w branży półprzewodników. Nie tylko mamy do czynienia z agresywnymi cieczami, które są szkodliwe nawet na najmniejszą kroplę. Wrażliwe elementy elektroniczne mogą zostać uszkodzone przez jej niekontrolowany spadek.

Ale nawet w procesach analizy medycznej żadna spadająca kropla nie powinna wystąpić. Podczas analizy próbek krwi lub moczu należy oczywiście dodawać badane dodatki w absolutnie precyzyjnych ilościach. Każde odchylenie może wpłynąć na wynik. A przy bardzo małych ilościach płynów można stracić nawet połowę próbki.

Zawór podsysający zapobiega kapaniu

Tak zwany zawór podsysający zapewnia, że ​​resztka cieczy jest zasysana z powrotem, zanim będzie mogła wypłynąć. W ten sposób zapobiega się kapaniu. Takie najnowocześniejsze zawory stosowane są w branży półprzewodników ale są również popularne w technologii medycznej.

Ale zawory z podsysaniem mogą zrobić jeszcze więcej. SMC jako specjalista w dziedzinie rozwiązań automatyki i doświadczony partner w branży, może zaoferować szeroki zakres komponentów do zaworów i technologii sterowania – i doskonale je łączyć.

Najdokładniejsze dozowanie dzięki zespolonemu zaworowi

Jednostka zaworowa SMC składa się z zaworu ssącego i zaworu włączającego / wyłączającego. Ta kombinacja jest wyjątkowa i pozwala na znacznie dokładniejsze dozowanie niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnych zaworów.

Nie tylko można dokładnie ustawić podsysanie i przepływ. Do precyzyjnej regulacji prędkości otwierania i zamykania zaworów można również użyć specjalnych zaworów dławiących. Jest to szczególnie ważne, aby zapobiec wystąpieniu zawirowań w medium.

Idealne procesy aż do końca

Precyzyjne nastawy gwarantują trwale zamkniętą objętość cieczy po wyłączeniu. Objętość jest kontrolowana i nic nie zostaje utracone. Jak zapewnić idealny proces aż do końca dozowania.

Chcesz wiedzieć więcej o zaworach SMC z funkcją podsysania? Nasi eksperci chętnie Ci doradzą.