SMC Przyłącza

Przyłącze, która nie pozostawia nic przypadkowi – idealne do agresywnych chemikaliów

Gdy agresywne kwasy, zasady lub inne niebezpieczne chemikalia są transportowane przez obiekt, problemy zwykle pojawiają się na najsłabszym ogniwie: łączniku zwanym także przyłączem. System LQ3 firmy SMC jest wśród nich złotym standardem.

Jak sprawne jest twoje przyłącze?

Przyłączka jest jednym z najważniejszych elementów bezpiecznego transportu agresywnych chemikaliów. Jeśli wystąpią tutaj braki, bezpieczeństwo i zdrowie pracowników może być zagrożone. Ponadto oczywiście mogą pojawić się szkody materialne spowodowane wyciekami substancji chemicznych, takich jak wysoko stężony kwas fluorowodorowy, kwas siarkowy lub amoniak.

Z tego powodu kontrola i konserwacja tych połączeń między zaworami, filtrami, pompami i przewodami wymagają dużej uwagi i czasu. Musisz mieć pewność, że połączenie jest całkowicie szczelne (brak wycieków)

Przyłącza SMC: bezpieczne i nieskomplikowane

System przyłączy LQ3 firmy SMC zapewnia absolutną szczelność. I oszczędza dużo czasu dzięki opatentowanemu, wyrafinowanemu designowi.

Ale jakie są największe problemy i ryzyko związane z przyłączami? Przede wszystkim przecieki. Gdy temperatura medium rośnie, przewód naturalnie się rozszerza. Powoduje to poluzowanie nakrętki, wysunięcie przewodu i uwolnienie chemikaliów.

SMC rozwiązało ten problem: system LQ3 jest absolutnie szczelny nawet przy wahaniach temperatury od 20 °C do 200 °C. Oczywiście rura z wysokiej jakości tworzywa sztucznego rozszerza się wraz ze wzrostem temperatury. Jednak w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów pierścień zaciskowy dopycha przewód z powrotem do prawidłowej pozycji, aby nie doszło do wycieków.

Złoty standard przyłączy

Zamiast normalnego gwintu każda przyłączka SMC jest zaopatrzona w gwint trapezowy. Zdefiniowana pozycja montażu zapewnia, że ​​nakrętka zawsze pozostaje na swoim miejscu. Jest on po prostu dokręcony do ogranicznika podczas montażu i można sprawdzić na pierwszy rzut oka, czy wszystko zostało poprawnie zmontowane.

Nawet po transporcie statkiem lub samolotem nie jest konieczne dokręcanie nakrętek. Nasi klienci mogą łatwo skonfigurować i uruchomić sprzęt w miejscu docelowym. Eliminowany jest często długi czas niezbędny do uruchomienia a także czasochłonna konserwacja podczas pracy.

W wielu przypadkach układy są bardzo złożone i zainstalowane w bardzo małej przestrzeni. Ich rozmontowywane tylko w celu sprawdzenia, czy nakrętki są prawidłowo dokręcone wymaga czasu i zasobów. Nasi klienci nie ponoszą kosztów z tym związanych. Nawiasem mówiąc, często system LQ3 porównywany jest z systemem ogrodniczym Gardena, ponieważ jest on tak prosty i bezpieczny.

Natychmiast znajdź odpowiednie dopasowanie: konfigurator LQ3

Każdy, kto szuka odpowiedniego numeru produktu w katalogu online, doceni nasz konfigurator LQ3. Tutaj możesz szybko znaleźć wszystkie szczegóły produktu i od razu sprawdzić, które z nich jest odpowiednie. Wypróbuj sam!

Uwaga: musisz pozwolić na używanie Makr podczas otwierania konfiguratora.