SMC Pompy do agresywnych chemikaliów

Pompy do agresywnych chemikaliów – nic nie utknie!

Gdy pompy muszą transportować bardzo agresywne kwasy lub zasady, szybko osiągają granice swoich możliwości. Chyba, że zostały wykonane przez SMC. Ponieważ nasze pompy do agresywnych chemikaliów mogą sprostać najwyższym wymaganiom.

Wielu zna problem: Twoja pompa przenosi bardzo agresywny kwas, który jest potrzebny do obróbki powierzchni okularów, kryształów lub innych produktów. A potem staje bez ostrzeżenia i zatrzymuje produkcję. Wymiana niezbędnych części zamiennych lub całej pompy może zająć kilka dni. Jest to nie tylko denerwujące, ale także problematyczne z ekonomicznego punktu widzenia. Zwłaszcza jeśli termin dostawy zależy od tego, czy Twój sprzęt działa sprawnie.

Dlaczego agresywnych chemikalia utknęły w pompie?

W większości przypadków są dwa powody, które sprawiają, że pompy przechodzą na wcześniejszą emeryturę. Cząsteczki substancji chemicznej przenikają przez plastikowe membrany i atakują znajdujące się pod nimi metalowe prowadnice, które następnie szybko ulegają korozji i nie mogą się już poruszać. Drugi problem jest spowodowany głównie przez gorsze tworzywa sztuczne, które odkształcają się w wyniku stałego kontaktu z chemikaliami.

Właśnie dlatego SMC opracował specjalne pompy do agresywnych chemikaliów, które osiągają wysokie wyniki dzięki długiej żywotności i niezawodnej pracy. Zamiast prowadnic ze stali nierdzewnej używamy prowadnic ceramicznych, które nie korodują. Nasz specjalnie modyfikowany, utwardzony PTFE w zaworach zwrotnych nigdy nie zmienia swojego kształtu – dzięki czemu pompa może wykonywać swoją pracę bez przeszkód.

Specjalnie zaprojektowane pompy do wszystkich wyzwań

Pompy często mają dużo pracy. Muszą przenosić płyny na duże odległości i wysokości, pokonywać grawitację i radzić sobie ze spadkami ciśnienia, których często nikt nie uwzględnił. Wszystko to jeszcze bardziej skraca ich żywotność. Jeśli przekrój został nieprawidłowo obliczony to pompa nie osiąga swojej wydajności a przestoje w produkcji są nieuniknione. Stosowanie z tego powodu dużych pomp jest rozwiązaniem niepotrzebnie kosztownym.

SMC pomaga dobrać pompę do konkretnego zadania. Nasze pompy do agresywnych chemikaliów oszczędzają czas i pieniądze: są dostępne w dwóch wersjach (1-20 l / min i 5-45 l / min), są praktycznie bezobsługowe, trwałe i gwarantują nieprzerwany proces produkcji.

Czy interesuje Cię trwała pompa do swojej produkcji? Zespół SMC chętnie Ci doradzi!