Zgrzewanie chłodzone wodą

Zgrzewanie na najwyższym poziomie chłodzone wodą

Zgrzewanie zawsze generuje ekstremalnie wysokie temperatury – łuk może osiągnąć nawet 30 000 °C, co naturalnie ma bardzo negatywny wpływ na żywotność wszystkich elementów. Rozwiązaniem jest zgrzewanie chłodzone wodą. SMC opracowało w tej dziedzinie bardzo specjalne rozwiązania.

Jeśli chcesz osiągnąć większą wydajność i jakość zgrzewania, to SMC jest miejscem dla Ciebie. Nasze kompletne rozwiązania do zgzrewania chłodzonego wodą oferują wiele zalet – dłuższą żywotność elektrody, wyższą prędkość zgrzewania i stabilność łuku.

Tak działa kompletne rozwiązanie SMC do zgrzewania chłodzonego wodą

Zgrzewanie chłodzone wodą Każde rozwiązanie składa się z pojedynczych części, które się zazębiają i są idealnie dopasowane. Z przyjemnością pomagamy naszym klientom w opracowywaniu i dostrajaniu komponentów. Podsumowując, te elementy mają duże znaczenie dla użytkownika:

  • Z chillera (chłodnicy) woda chłodząca może być rozprowadzana do kilku obwodów zgrzewalniczych, które mogą być jednocześnie chłodzone. W rezultacie potrzebne jest tylko jedno urządzenie; koszty konserwacji maleją, a także wymagana przestrzeń.
  • Stałe monitorowanie przepływu gwarantuje, że zmiany procesu są wykrywane w odpowiednim momencie. Zapewnia to ciąglość procesu chłodzenia. Jeśli przepływ jest zbyt niski, alarm zostanie uruchomiony automatycznie. Klient może odpowiednio zareagować, aby zapobiec uszkodzeniu swojego systemu.
  • Komunikacja z systemem zgrzewalniczym jest możliwa dzięki wejściom i wyjściom cyfrowym oraz znormalizowanej transmisji RS232 / RS485.

Które elementy są chłodzone:

  • Zgzrewarka jest wyposażona w otwory, przez które przepływa woda, chłodząc w ten sposób dyszę gazową oraz elektrodę. To oczywiście zwiększa trwałość elektrody, ale jednocześnie zapewnia skupiony łuk.
  • Zgrzewanie wymaga dużych prądów. Zazwyczaj wszystkie linie energetyczne są układane w wężu, dzięki czemu kable są automatycznie chłodzone. Ustawiając wartość zadaną temperatury chillera na 20 do 25 ° C, można zapobiec kondensacji.
  • Przy odpowiedniej konstrukcji wymiennik ciepła inne elementy, takie jak silniki elektryczne lub osłony, mogą być również chłodzone.
  • Dla wielu klientów opracowaliśmy już specjalne kompletne rozwiązania do zgrzewania chłodzonego wodą, zawsze koncentrując się wraz z klientem na optymalizacji aplikacji zgodnie z jego konkretnymi potrzebami i wymaganiami.

Jeden dostawca, wiele zalet

Wyższy komfort i ekonomiczny punkt widzenia SMC: wiele aplikacji ma kilka niezależnych systemów działających jednocześnie i tyle samo zainstalowanych systemów chłodzenia. Konsekwencją są znacznie wyższe koszty utrzymania i często brak miejsca. Jednolite i kompletne rozwiązanie od SMC sprawia, że to już przeszłość.