Wielowarstwowe wyspy zaworowe – skuteczne w najmniejszych przestrzeniach

Czasami potrzeba wykonać wiele połączeń dla medium na bardzo małej przestrzeni. Na przykład w technologii medycznej, gdy ciecze lub gazy są transportowane do wielu elementów jak zawory i czujniki. Rozwiązaniem są wysokiej jakości wielowarstwowe wyspy zaworowe od SMC.

Zawory, przewody i przyłącza wymagają przestrzeni. Ale nie zawsze. Zarówno analityka jak i technologia medyczna muszą uwzględniać skomplikowane połączenia dla przepływu płynów w najmniejszej przestrzeni.

Czym są wielowarstwowe wyspy zaworowe?

Wielowarstwowe wyspy zaworowe to zespół kanałów dla mediów, które transportują ciecze lub gazy wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na przewody i złączki. Składają się z pojedynczych warstw tworzywa, w których są frezowane różne kanały dla mediów. Warstwy są następnie umieszczane jedna na drugiej i łączone ze sobą w zapewaniając idealne dopasowanie i szczelność dla ściśle określonych warunków ciśnienia i temperatury.

Najważniejsze zalety: mogą zawierać setki kanalików dla mediów w minimalnej przestrzeni i mogą być precyzyjnie zintegrowane z odpowiednimi urządzeniami. Mogą zawierać zbiorniczki i bufory. A „martwej objętości” można całkowicie uniknąć w wielowarstwowych wyspach zaworowych.

Szczególnie przyjemne dla naszych klientów: są to rozwiązania typu plug & play. Nie trzeba niczego łączyć przewodami, wystarczy dopasować odpowiednie urządzenie do wyspy i gotowe. Nakłady na utrzymanie są również zerowe.

Produkcja ściśle według wymagań klienta

Wielowarstwowe wyspy zaworowe to zawsze produkty dedykowane do konkretnych wymagań. W SMC możesz również skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia. Analizujemy schematy obwodów przed rozpoczęciem produkcji i omawiamy z Tobą na miejscu, w jaki sposób najlepiej ułożyć ścieżki przepływu.

Jak tylko otrzymamy Twój schemat, projektujemy układ, który w razie potrzeby można ponownie dostosować. Dla Ciebie oznacza to maksymalne bezpieczeństwo: 1. wielowarstwowa wyspa zaworowa dokładnie spełnia twoje wymagania i 2. wyeliminowane są kosztowne błędy, które mogą pojawić się przy produkcji.

SMC: Twój lokalny kontakt

Szukasz specjalnego rozwiązania? Skontaktuj się z nami. Gdziekolwiek jest Twoja firma, SMC jest pod ręką. Nasz personel chętnie doradzi na miejscu!