Zawór do butli z gazem

Głowice płuczące: zawory do płukania części odbiorczej z butli gazowych

Kiedy w procesach używane są gazy, często istnieje zagrożenie dla pracowników i środowiska. Zwłaszcza jeśli są toksyczne, wybuchowe lub wysoce żrące i nie wolno ich uwolnić do atmosfery. Głowice płuczące zapewniają bezpieczną wymianę butli z gazem.

Wymiana butli z gazem – zawsze istnieje ryzyko

Jeśli wymienisz butle z gazem w swojej firmie, znasz ten problem: z zaworów uwalniane są pozostałości gazu. W zależności od gazu istnieje wysokie ryzyko dla pracowników i środowiska. Niektóre gazy nie mogą w żadnym wypadku się uwalniać.

Wymieniaj butle gazowe bezpiecznie przy pomocy głowic płuczących

Głowice płuczące: zawory do płukania części odbiorczej z butli gazowych, rozwiązują te problemy w genialny sposób. Zamiast tradycyjnego zaworu stosuje się wyspę z trzema połączonymi zaworami. Wejście głowicy można połączyć z każdym z trzech wyjść sterując odpowiednimi zaworami.

Ale jak działa głowica płucząca? Po prostu: jedno wyjście prowadzi do linii technologicznej, drugie jest podłączone do azotu, a trzecie do generatora podciśnienia. W normalnej pracy tylko linia procesowa jest otwarta. Gdy tylko butla z gazem jest pusta, możesz zamknąć zawór linii procesowej. Teraz naprzemiennie podawaj próżnię i azot przez pozostałe dwa zawory w celu czyszczenia . W ten sposób możesz bezpiecznie otworzyć i wymienić butlę z gazem bez pozostawiania resztek gazu.

Produkty SMC dla Twoich procesów

Bez względu na procesy – głowice płuczące do butli gazowych, współpracują ze wszystkimi możliwymi kombinacjami zaworów ręcznych i pneumatycznych. Specjalne projektowane przez SMC są dokładnie dopasowane do Twoich wymagań. Wszystko jest możliwe, od połączeń DIN 477 i gniazd spawalniczych po połączenia z uszczelnieniem czołowym i nie tylko.

Jesteś zainteresowany głowicami płuczącymi? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci doradzimy!