Generator podciśnienia (eżektor) z PFA - korozja należy do przeszłości

Generator podciśnienia (eżektor) z PFA – korozja należy do przeszłości

Eżektory stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zassanie agresywnych chemikaliów. Ale konwencjonalne mają tendencję do łatwego korodowania z powodu materiałów. Dlatego SMC produkuje eżektor wykonany z PFA.

Odsysanie próżniowe jest najczęstszą (i najbardziej logiczną) procedurą w firmach używających agresywnych chemikaliów. Pompy w takich zastosowaniach są prostu zbyt duże i zbyt drogie. Dzięki efektowi Venturiego ciecze mogą być łatwo i bezpiecznie zasysane. Ale niestety większość materiałów ulega korozji zbyt szybko – w końcu mają stały kontakt z agresywnymi chemikaliami.

Eżektor próżniowy, który nie powoduje korozji

Wiemy, jak ważna jest stabilność procesów. Dlatego SMC opracował dla Ciebie pierwszy eżektor próżniowy z PFA. PFA jest materiałem, który może wchodzić w kontakt ze wszystkimi chemikaliami bez oznak zmęczenia lub korozji. Jest to zatem optymalny materiał do eżektorów próżniowych.

Sprawdzona metoda działania -efekt Venturiego – oczywiście pozostała: próżnia jest wytwarzana przez gaz, powietrze lub ciecze. Przepływające medium jest wprowadzane do wyrzutnika i przyspieszane przez zwężenie przekroju w dyszy Venturiego. Tam wzrasta ciśnienie dynamiczne, a ciśnienie statyczne medium spada do minimum. Jednocześnie spada ciśnienie w rurce pobieracza, która znajduje się dokładnie w wąskiej części, co powoduje różnicę ciśnień czyli wytworzenie podciśnienia.

Kolejną specjalną cechą eżektorów SMC jest ich oszczędność miejsca. Zastosowanie PFA sprawia, że ​​są wyjątkowo trwałe a ​​stosunek ceny do wydajności jest szczególnie atrakcyjny.

Gdzie stosuje się eżektory próżniowe?

W większości przypadków eżektory próżniowe służą do opróżniania tac przelewowych. Innym obszarem zastosowania jest mieszanie mediów. Na przykład podczas rozcieńczania kwasów lub zasad lub mieszania różnych chemikaliów. Proporcje mieszania można określić przez dławienie prędkości przepływu. Im szybciej medium przepływa przez wyrzutnik, tym większa jest próżnia.

Wszędzie tam, gdzie stosowane są agresywne chemikalia, eżektor próżniowy z PFA wyróżnia się wieloma zaletami: trwałością, atrakcyjną ceną i bardzo małymi gabarytami.

Czy chcesz wiedzieć, czy Ty też możesz skorzystać z tej innowacji? Skontaktuj się z nami – chętnie Ci doradzimy!